פיצוי לנפגעי תאונות דרכים

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 קובע כי כל אדם שנפגע בתאונת דרכים, זכאי לפיצוי כספי על הנזקים הגופנים או הנפשיים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

חשוב לציין כי כלל הנפגעים זכאים לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה גם אם התאונה נגרמה בשל רשלנות ו/או נהיגה פזיזה של הנפגע בעצמו.

על מנת למקסם את הפיצוי המקסימאלי שיקבל נפגע בתאונות דרכים מחברת הביטוח, מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום בסמוך לתאונה וזאת על מנת שעו"ד יסביר לנפגע מהן הזכויות שעומדות לו וכיצד עליו לפעול על מנת לממש את זכויותיו ולמנוע טעויות ולמקסם את גובה הפיצוי .

בכל הקשור לתאונות דרכים חשוב מאד התיעוד הרפואי והתיעוד של התאונה עצמה. מיד לאחר התאונה יש לתעד את התאונה, לצלם את הנזק של הרכב, לרשום את  פרטי כלי הרכב המעורבים בתאונה, פרטי הנהגים ופוליסת הביטוח ופרטי העדים לתאונה במידה ויש.

מיד לאחר התאונה, חשוב לא להמתין עם קבלת הטיפול הרפואי ולגשת בהקדם לקבלת טיפול רפואי גם כאשר מדובר בתאונה קלה חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי. במסגרת הטיפול הרפואי חשוב לתאר את נסיבות התאונה כמה שיותר מדויק ולדווח אם מדובר בתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה.

בנוסף, יש צורך בקבלת אישור מהמשטרה על התאונה, על הנפגע לפנות לתחנת המשטרה ולהודיע על התאונה וזאת על מנת לקבל אישור מהמשטרה ובו פרטים על המעורבים בתאונה לרבות פרטי כלי הרכב שמות הנהגים מקום התאונה ופרטי חברות הביטוח.

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא למסמכים הרפואיים שאתם מקבלים, חשוב מאד לקרוא את סיכום הביקור ו/או המסמך הרפואי שאתם מקבלים מהרופא המטפל ואם יש צורך בתיקון לבקש לתקן כבר במקום. יש לשמור את המסמכים הרפואיים ולפנות לרופאים המתאימים ולקבל טיפול רפואי ולוודא שכל הרופאים המטפלים רושמים את תלונות הנפגע ואת הטיפול הרפואי שניתן לו.

חשוב לשמור על כל מסמך רפואי הנוגע לתאונה ויש לשמור על כל הקבלות הנוגעות להוצאות שהוציא הנפגע כתוצאה מהתאונה ומהפגיעה כמו הוצאות נסיעה, הוצאות על טיפולים, תרופות ועזרים רפואיים ולהעביר לעו"ד המטפל.

"אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא אלא כסקירה כללית. מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי טרם נקיטת פעולה למיצוי זכויותיכם".

למידע נוסף ושאלות נוספות ניתן ליצור קשר

השארת תגובה